A tej az esetek többségében dobozos csomagolásban kapható.
A Tetra Pak® jellegű italosdobozokat azért nevezik kombinált csomagolásúnak, mert a dobozok több rétegből állnak. Általában 6 rétegből áll a doboz fala, melyekből van papír, több réteg műanyag és alumínium is. Így már annyira nem is egyértelmű, melyik szelektív kukába kerüljön, ugye?
FONTOS!
Az ország nagy részén a műanyaghulladékok közé kell gyűjteni a Tetra Pak® dobozokat, de vannak helyi eltérések, ezért minden esetben érdeklődj a helyi hulladékkezelő szolgáltatónál.
Mi a helyzet a PET palackkal?
Egyszerűbb a helyzet, ha műanyag flakonban, PET palackban veszed a tejet. A PET palackok egyértelműen a műanyag hulladékok közé kerülnek.
Törekedj arra, hogy a szelektív hulladékgyűjtőbe kimosott, kiöblített hulladékot dobj. A kiürült fém- és műanyag csomagolásokat, flakonokat (ketchup, üdítő, joghurt stb.) elég mosogatóvízben elöblíteni, vízzel megtöltve összerázni. Az öblítés elsősorban higiéniai okokból, illetve a gyűjtés és válogatás hatékonyságának növelése érdekében fontos.
Mindig kupak és fedő nélkül, azokat lecsavarva dobd a hulladékot a szelektív gyűjtőkbe! A kartondobozokat, műanyag palackokat és flakonokat összelapítva dobd ki!
A blog alapjául felhasznált edukációs tartalom a Nestlé Hungária Kft. és a SPAR megbízásából készült.